4 березня 2015 р.

Енергозбереження та енергоефективність



Питання енергозбереження та енергоефективності з кожним роком стають все більш актуальними. Вони важливі не тільки для держави та бізнесу, а й для простих громадян. Питання енергозбереження складова цілого комплексу завдань, таких як збереження невідновлюваних природних ресурсів, протидія зміні клімату, забезпечення енергетичної незалежності України.

Ми живемо у світі нанотехнологій, з  високим розвитком науки та техніки. Це тому, що  люди навчилися максимально використовувати природні ресурси. Проте мало хто задумується над тим, чи позитивно це впливає на природу. Наше середовище страждає від діяльності людини. Озонові діри, глобальне потепління, парникові ефекти – ось наслідок втручання людини в природу. Тому потрібно думати не тільки про власний зиск, але й про планету загалом. Адже коли ми знищуємо природу, то винищуємо себе самих!
 Кожного дня мільйони людей користуються  водою, світлом, електроенергією, побутовими приладами. Із кожним днем ресурси нашої планети вичерпуються, а навколишнє середовище забруднюється. Як нам зберегти природу? Чи можемо ми, звичайні люди, зробити внесок у вирішення цієї глобальної проблеми? Звісно можемо! Перший крок до  енергозбереження це: змінити лампочки у своїх помешканнях на енергозберігаючі лампи. Вони не тільки заощаджують електроенергію, а й зменшують дію згубних процесів на нашій планеті. Якщо кожен житель України замінить у своїй квартирі лампочки розжарювання на енергозберігаючі лампи, то економія складе вартість 4  атомних електростанцій!

Також варто економити воду. Адже запаси прісної води значно менші, ніж солоної. Щоб заощадити воду, ми мусимо:  найперше встановити вдома лічильники на воду, коли миємо руки, вмикаймо воду з невеликим напором, закручуймо кран, коли не використовуємо воду.

  Також варто запобігати втратам тепла в квартирі. Через двері, вікна, різноманітні отвори тепло виходить з кімнати. Тому варто утеплювати домівки, щільно закривати, вікна та двері тощо.

Можна навести ще безліч прикладів по збереженню природних ресурсів.

Головне – заощаджуйте, шануйте та оберігайте нашу планету, адже вона у нас одна. Подумайте про те, що ми залишимо після себе нашим нащадкам.

Візер Ірина, учениця 6-А класу

Немає коментарів:

Дописати коментар